Kontakta oss

Safespring har verksamhet i Sverige och i Norge med huvudkontor i Solna. Enklast kommer du i kontakt med oss via telefon eller mail.

För generella frågor kan du med fördel ringa oss eller skicka ett mail vår info-adress, men du är naturligtvis välkommen att kontakta någon av våra medarbetare direkt.


08-55 10 73 70 info@safespring.com
Petter Hylin, Sales Executive at Safespring
Sales Executive

Petter Hylin

PHONE
+46735336521

EMAIL
petter.hylin@safespring.com

Gabriel Paues, Cloud Architect at Safespring
Cloud Architect

Gabriel Paues

EMAIL
gabriel.paues@safespring.com

Jarle Bjørgeengen, Chief Product Officer at Safespring
Chief Product Officer

Jarle Bjørgeengen

EMAIL
jarle.bjorgeengen@safespring.com

Marcus Boberg, CMO at Safespring
CMO

Marcus Boberg

PHONE
+46762117309

EMAIL
marcus.boberg@safespring.com

Safesprings adresser

Stockholm, Sverige at Safespring
Sverige

Stockholm

PHONE
+46855107370

ADDRESS
Rättarvägen 3, 169 68 Solna

Oslo, Norge at Safespring
Norge

Oslo

PHONE
+4735688870

ADDRESS
Universitetsgata 2, 0164 Oslo

Bergen, Norge at Safespring
Norge

Bergen

PHONE
+4735688870

ADDRESS
Jacobsfjorden 6b, 5003 Bergen

Safesprings ledning

CEO

Fredric Wallsten

fredric.wallsten@safespring.com

Vice-director

Mikael Schütt

mikael.schutt@safespring.com

CFO

Peter Marklund

peter.marklund@safespring.com

COO

Anders Bruvik

anders.bruvik@safespring.com

CPO

Jarle Bjørgeengen

jarle.bjorgeengen@safespring.com

Safesprings styrelse

Ordförande

Mikael Schütt

Ledamot

Fredric Wallsten

Ledamot

Jan Gottlander

Företagsinformation

Bolaget ska leverera IT-tjänster till verksamheter som önskar effektiva, säkra och kostnadseffektiva lösningar samt därmed förenlig verksamhet.

Namn

Safespring AB

Org. nummer

559075-0245

Huvudkontor

Rättarvägen 3, 169 68 Solna

Styrelsens säte

Solna, Sverige

Ägare

Privat, ej börsnoterat

Grundat

2016-09-05